logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Hokejista Kris Letang vyhrál nad mrtvicí a vrátil se na led

28/12/2014

Sezóna 2013-2014 přinesla v NHL mnoho zajímavých momentů, brankářských zákroků, gólů i bitek. Jeden příběh se však díky své výjimečnosti dostal nad ostatní. Šestadvacetiletý obránce Pittsburghu Kris Letang se objevil na listině zraněných hráčů. Důvodem byla mrtvice. Naštěstí ho postihla její lehčí forma, mimo hru byl deset týdnů. I přes to se dokázal vrátit k hokeji na té nejvyšší úrovni.

Do onoho dne (29. ledna 2014) prožíval vydařenou sportovní kariéru, žil spokojený život s manželkou i synem. Měl podepsaný kontrakt, který mu zaručuje 58 milionů dolarů. Náhle ho však postihla lehčí forma mrtvice, což je šok pro každého člověka, natož profesionálního sportovce, který je zvyklý se denně věnovat tréninku. Během dvou měsíců nemohl dělat vůbec nic. „Musel jsem podstoupit mnoho testů a konzultací se specialisty z oboru neurologie. Dlouhou dobu jsem diskutoval s klubovým lékařem,“ vzpomínal v jednom z rozhovorů.

Měl dostatek času, aby mohl přemýšlet o životě a o hodnotách, které bude vyznávat. „Moje mysl se upínala k synovi Alexovi a manželce Carherině. Všichni jsme se potřebovali ujistit, že pokud budu pokračovat v hokeji, neohrozím sebe ani svou rodinu. Návrat na led nešlo moc urychlit, nechtěl jsem si zahrávat se zdravím. Nikdy bych nevyjel na led, kdybych se necítil dobře,“ řekl o svém návratu mezi mantinely.

Nakonec se ukázalo, že se k milovanému sportu vrátit může. Byla to vzpruha pro všechny. Rodinu, spoluhráče a pochopitelně i pro něj samotného. Obránce Tučňáků naskočil do posledních tří utkání dlouhodobé části. Chvilku mu trvalo, než se rozkoukal, ale odehrál všech třináct zápasů vyřazovacích bojů. Porážce od New York Rangers v sedmém zápase však zabránit nedokázal. Vypadnutí ve druhém kole Stanley Cupu bolelo hodně, ale Kris Letang se stal vítězem. Vyhrál největší boj – s mrtvicí.

Zdroj: nhl.cz

Více zde:

http://novy.nhl.cz/kris-letang-vyhral-nad-mrtvici-nyni-patri-mezi-top-5-nejproduktivnejsich-v-klubu/5004017

Archiv novinek