logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Kampaň společnosti ICTUS ke světovému dni mrtvice bojuje v mezinárodní soutěži

09/10/2014

Po celém světě probíhají aktivity ke Světovému dni mrtvice, který každoročně připadá na 29. října. Společnost ICTUS, která pomáhá lidem postiženým cevní mozkovou příhodou vracet se zpátky do plnohodnotného života, plánujeme uspořádat tiskovou konferenci, která bude upozorňovat na rizika cévní mozkové příhody. Na přípravě tiskové konference spolupracují přední čeští kardiologové a neurologové. Na místě budou pacienti popisovat své zkušenosti a životní příběhy.

V jednom z rušných pražských nákupních center (Arkády) pak bude pro návštěvníky připraven stánek, kde si budou moci nechat změřit tlak a hladinu kyslíku v krvi. Přítomen bude lékař a pacienti, kteří budou vyprávět své příběhy spojené s mozkovou mrtvicí. O prevenci a rizicích CMP bude informovat rovněž brožura, jež se bude na stánku rozdávat. Ta se také dostane do čekáren praktických lékařů po celé zemi.

Tyto aktivity pacientská společnost Ictus přihlásila do mezinárodní soutěže, kde bojuje s dalšími dvěma desítkami kampaní z různých zemí světa.

Zdroj: World stroke campaign

http://www.worldstrokecampaign.org/czech-republic-2014.html

Archiv novinek