logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Zrekonstruované Cerebrovaskulární centrum v Brně zachraňuje pacienty s CMP

21/08/2014

Modernizované centrum, které se soustředí na péči o lidi po mozkové mrtvici, dnes otevřeli v brněnské fakultní nemocnici. Pacientům nabídne v hodinách následujících po mozkové příhodě specializovanou péči. Brněnské cerebrovaskulární centrum je největší svého druhu v Česku, jeho modernizace stála 69 milionů korun.

Jedná se o tzv. komplexní centrum, které pacientům poskytuje i specializovaná vyšetření. “Takzvaných iktových center, která poskytují běžnou péči, je kolem osmdesáti. Komplexní centra ve fakultních nemocnicích nabízejí poněkud vyšší stupeň péče, kdy pacienti vyžadují například nějaký neurologický zákrok,” uvedl primář neurologické kliniky Stanislav Voháňka.

Cévní mozkové příhody jsou jedním z celospolečensky nejvýznamnějších zdravotních problémů. „Jsou totiž třetí nejčastější příčinou smrti a nejčastější příčinou invalidity a nesoběstačnosti v dospělém věku,“ podotkla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Zdroj: ČT24

Více na:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/283684-cerebrovaskularni-centrum-pomuze-lidem-s-mrtvici/

Archiv novinek