logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Nové Iktové centrum bude v Kolíně pomáhat při léčbě cévní mozkové příhody

15/08/2014

Dne 15. 8. 2014 se otevřelo nově dovybavené Iktové centrum na neurologickém oddělení kolínské nemocnice. Cévní mozková příhoda (CMP) se dá srovnat s akutním infarktem myokardu a stejně tak vyžaduje urgentní zahájení léčby. Pacienti s CMP jsou proto léčeni na specializovaných iktových jednotkách.

„Výrazně se tak zlepší léčba pacientů s cévní mozkovou příhodou. Modernizace centra stála přes 17,5 milionů korun, z toho 85 % hradí Evropská unie, zbytek Středočeský kraj. Je to další díl do mozaiky rekonstrukce krajských nemocnic. Jsem rád, že se kvalita vybavení našich nemocnic zlepšuje. Děkuji vedení nemocnice, že zlepšilo i své hospodaření. Věřím, že bude Iktové centrum dobře fungovat a sloužit pacientům,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Zdroj: Parlamentní listy

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/kraj-Stredocesky-373/clanek/Nove-Iktove-centrum-bude-pomahat-pri-lecbe-cevni-mozkove-prihody-34436

Archiv novinek