logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Litomyšlská nemocnice má novou iktovou jednotku

24/07/2014

Nemocnice v Litomyšli představila veřejnosti nově vybavené iktové centrum, které bude sloužit pacientům v celé východní části Pardubického kraje. Spolu s jednotkou v Pardubické krajské nemocnici tak pokryje specializovanou péči pro pacienty s akutními mozkovými příhodami.

Litomyšl je jedním z třiadvaceti zařízení v České republice, kde jsou iktová centra určená vyhláškou ministerstva zdravotnictví. „V litomyšlské nemocnici se díky tomu dostala do popředí prvotřídní neurologická péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Nové iktové centrum je také důkazem, že nemocnice je pevnou součástí krajského zdravotnictví s tím, že se současně investovalo i do moderních rehabilitačních přístrojů pro neurologické i další pacienty a do biochemického analyzátoru pro celou nemocnici,” zdůraznil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Onemocnění cévní mozkovou příhodou jsou velmi vážná, jejich počet ročně stoupá o jednotky procent. Jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí. Oproti celosvětovému průměru je u nás četnost tohoto onemocnění trojnásobná. Celý projekt na vybudování modernizované iktové jednotky vznikl před třemi lety. Jeho aktuální hodnota je 21,5 milionu korun.

Zdroj: Orlický deník

http://orlicky.denik.cz/z-regionu/nemocnice-se-s-novym-iktovym-centrem-radi-do-prvni-ligy-20140723-imxk.html

Archiv novinek