logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Varování!!!

27/04/2014

V mailu jsem zachytil jeden, zřejmě “obíhací”, dokument. Okamžitě jsem na něj reagoval tak, že jsem napsal všem mým kontaktům, aby mé varování rozeslali dál. Nicméně mail se v mé poště objevil znovu a také jsem byl opakovaně žádán o  názor.

Tady je:

Je skoro strašidelné, že se někdo pouští i do oblastí, kde může vážně uškodit, přestože jí evidentně nerozumí. Myslím, že je to čin na úrovni obecného ohrožení.

Úvodní slova zní: “Rada čínského profesora – návod, jak zabránit následkům mozkové mrtvice.”
Následují pokyny, které doporučují, abyste ve chvíli, kdy máte podezření na příchod mrtvice, způsobili jehlou (naštěstí sterilizovanou) na každém prstu vpichem za nehet krvavé zranění. A nechali pak volně vytékat krev.
Doporučující slibuje, že člověk se probere a projevy mrtvice zmizí.
Zřejmě se domnívá, že tímto “jemným” a určitě i značně bolestivým způsobem, napodobí dávnou metodu pouštění žilou a zabrání tak mrtvici a jejím následkům.
Nedoporučuji to zkoušet.
Časové prodlení může být život ohrožující!!!
Upozorňuji, že trvám na okamžitém přivolání rychlé záchranné služby, protože u mrtvice opravdu doslova běží o sekundy. Po 5 minutách dochází k nevratným změnám na mozkové tkáni. Tato děsná “jehlová metoda” je rozhodně nevhodná k následování. Střežte se jí použít!!!

Diagnostika cévní mozkové příhody je velmi složitá, … nechte to na lékařích.

Celé znění hoaxu:

http://www.hoax.cz/hoax/rada-cinskeho-profesora-na-mozkovou-mrtvici/

luk

Archiv novinek