logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Rizikové faktory a vyšetření

18/12/2013

Odborníci již dlouho, ale v posledních letech i laická veřejnost ví, že mezi nejvýznamnější rizikové faktory patří vysoký krevní tlak, poruchy srdečního rytmu, cukrovka, porucha metabolismu krevních tuků a kuřáctví.

Mnohé jsme schopni včas odhalit a zvládnout sami. Některá vyšetření jsou také velmi lehce proveditelná doma. Měřit si pravidelně krevní tlak jednoduše ovladatelným přístrojem, nebo si stoupnout na váhu, dokáže skoro každý. Je to určitě příjemnější, levnější a psychicky méně náročnější, než vyrovnávání se s těžkým poškozením zdraví, nebo dokonce předčasným úmrtím. To si určitě nepřeje nikdo.

Ano, k provedení některých vyšetření je nutné navštívit lékaře. Měli byste ale využít možností pravidelných preventivních prohlídek, které jsou hrazeny z prostředků zdravotního pojištění u dospělých každé dva roky. Poznáním a včasným ovlivněním rizik lze mozkové příhodě předejít.

Rizikové faktory  jsou přítomny většinou již dlouho před vznikem cévní mozkové příhody.

luk

Archiv novinek