logo lictus

Společnost ICTUS o.p.s. se zaměřuje především na organizaci léčebných pobytů a rehabilitačních cvičení pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Organizace je zaměřena na aktivní život lidí po cévní mozkové příhodě. Kromě těchto aktivit se organizace věnuje i preventivní činnosti, které směřují k široké veřejnosti.

Hormonální antikoncepce - málo známé riziko mrtvice

18/12/2013

Život, dokonalejší výzkum, novější vyšetřovací metody a civilizace, přinášejí a objevují doposud neznámá rizika. Stranou nezůstává ani cévní mozková příhoda. K obecně známým (obesita, nedostatek pohybu, nevhodné stravování a stres) se přidávají ještě další. Poměrně skrytým a málo publikovaným nebezpečím je hormonální antikoncepce. Je pravda, že tento nežádoucí účinek byl pozorován zejména u těch starších preparátů a v malém procentu, ale vědět bychom o tom měli. Každá žena, před nasazením HA 100 antikoncepce jpg , by měla být řádně vyšetřena, zejména na tzv.  Leidenskou mutaci.

O této dědičné nemoci je na internetu mnoho odborných, ale i srozumitelných sdělení. (níže jsem vám obě varianty připravil).

Neznamená to, že by se lidé měli třást strachy. Měli by být ale přiměřeně opatrní. Zejména jde o předcházení rizikům, kterým můžeme.

Přidávám velmi zajímavou citaci i se zdrojem, kde je celý článek. Zejména mladé ženy a maminky dcer by měly zpozornět.

Chápu, že mnoho žen bere HA jako něco, co jim „zjednodušuje“ život- nemusí řešit nepravidelný cyklus, změny nálad, a hlavně ji používají jako jednoduchý způsob antikoncepce…. tím  ale neskutečně utlumují a zabíjejí svoji ženskou energii…. Proto si jen každá žena musí sama odpovědět na otázku, co je pro ní priorita!       zdroj – http://anickastahlova.cz/hormonalni-antikoncepce-prosim-uz-nikdy-vice/

Co to Leidenská mutace je?

Nabízím dva odkazy. Jeden odbornější -http://www.wikiskripta.eu/index.php/Leidensk%C3%A1_mutace. A druhý srozumitelnější, populárnější – http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=769119

luk

Archiv novinek